RANDEVU AL
Fulya Mahallesi Yeşilçimen Sokak Polat Tower Residence No:12 Kat:33, 34394

Vücut ağırlığını en çok taşıyan yer olan omurgalar arasındaki diskin yırtılıp sıkışması sonucu bel fıtığı rahatsızlığı meydana gelmektedir. Bel fıtığı bireylerde şiddetli bel ağrısına ve bacağa yayılan bir ağrıya neden olmaktadır.

Öncelikle belirtmek gerekir ki bel fıtığında bitkisel tedaviler sadece bel fıtığında destekleyici bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Bel bölgesindeki fıtığın cerrahi bir müdahale olmadan küçülmesi işlemi yalnızca ameliyatsız bel fıtığı tedavisi seçenekleriyle mümkün olmaktadır. Bel fıtığında bitkisel çözümler ağrılarınızı hafifletir ve tedavi sürecinizi hızlandırır.

Bel Fıtığı, Bel Ağrısı İçin Önerilen Bitkisel Tedaviler

Geçmişten günümüze kadar yazılı veya sözlü olarak bir çok alternatif tıp

Çörek Otu

Çörekotu bol miktarda kalsiyum ve çinko içermektedir. Bu nedenle kemiklerde ve omurgaların güçlenmesini sağlar. Ayrıca kas ağrılarına iyi gelir. Gün içinde 3 kez 1 çay kaşığı kadar çörek otunu besinlerle birlikte tüketilebilir.

Papatya Çayı

Papatya kasları gevşetme özelliğine sahiptir. Sıcak suda demlenen papatya kasları gevşeterek bel ağrılarını hafifletmede yardımcı olacaktır. Bir bardak suya 5-6 yaprak papatya bitkisi katarak günde 2 bardak papatya çayı tüketimi bel ağrılarını hafifletecek ve bel fıtığının iyileşmesinde katkı sağlayacaktır.

Zencefil

Geleneksel tıbbın vazgeçilmezi olan zencefil güçlü bir anti enflamatuar kaynağıdır. Omurga etrafındaki kas ağrılarını hafifletme etkisine sahiptir. Bir bardak sıcak suyun içine bir parça zencefil ve birkaç damla limon suyu ilave edildikten sonra dinlendirilip içilebilir.

Defne Yaprağı

Kemik ağrılarını ve bel fıtığı ağrılarını dindirmede fayda sağlayan defne yaprağı sıcak suya eklenerek ılıtıldıktan sonra tüketilebilir.

Rezene Çayı

Günde 2-3 kez tüketilen rezene çayı bel fıtığı ağrılarını önemli derecede azaltma etkisi gösterir.

Söğüt Kabuğu Çayı

Söğüt ağacı kabuğunda bulunan minareler bel ve kas ağrıları için bitkisel çözüm olarak kullanılabilir. Söğüt kabuğunu su ile kaynatıp günde 2-3 bardak kadar tüketimi bel ağrılarınızda iyileşme sağlayacaktır.

Çarkıfelek Çayı

Çarkıfelek çayı kasları gevşetme özelliği ile bel ağrılarının hafiflenmesinde yardımcı olacaktır.